Naše koně

Rhadamanthys

14.6.2015

Je naše první hříbě po hřebci Diamante a naší Rheie. Jeho jmenovec byl řecký polobůh, který učil Herkula a byl považován za nejspravedlnějšího. Ráďa, jak mu doma říkáme, je pěkný lump a než šel do hříběcí školky, naučili jsme ho co jsme mohli, ale i on nás pěkně vytrénoval. Rheia už z něj byla taky úplně unavená. Věříme, že jeho svobodomyslný a silný duch se projeví i pod sedlem a probudí se v něm naše budoucí hvězda.

Vivianne

7.5.2010

Tohle je náš mazel, maskot a velká kámoška. Vůbec se nechová jako poník, je milá hodná a úžasná... Je tady pro naši lepší náladu a ty nejmenší děti. Je přímo z Holandska, čistokrevný Welsh Pony.

Peithó

11.5.2005

K nám přišla jako školní kůň, který má být lehce jezditelný pro začátečníky, ale díky jejím skvělým chodům vůbec nevíme, jak to s ní bude. Asi ji také vezmeme na závody. Každopádně teď si ji přiježďuje Terezka a uvidíme co dál. Každopádně i když je značně dopřednější, je velice příjemná a krásně reaguje na pomůcky. Bohužel v dětství přišla o zrak na jednom oku, ale to ji na kráse nic neubralo.

 

Rheia 7.4.2009

To je naše opravdová ženská, jako Riko jsme ji koupili v Nemochovicích u holek Jančářů. Hned po prvním sednutí nebylo co řešit. Nesmírně příjemná, neuskakuje. Její původ je půl Holštýn a půl Hannoverák, což se časem projevilo na jejím řešení všech bilbordů a všeho kolem. Má neskutečnou osobnost a intelekt, silou nevyřešíte vůbec nic a tak u ní platí staré dobré heslo: Vítězstvím je píle a trpělivost. V roce 2014 jsem ji nechal udělat miminko po hřebci Diamante nádherném albínovi, no tak čekáme jaké bude...

 

Baileys 1.4.1997

    Je to miláček, se kterým Petr začínal společně s Rikem. Rozhodně je to bytost, která umí vystrčit růžky, ale nikdy tak, aby Vám ublížila. Baileys je již v důchodu, a to v dobrých rukou jedné opravdové milovnice koní v Kladrubech.

Riko 29.4.2006

    Když Petr Rika koupil, byl to čtyřletý hřebec a nadějný skokan. Riko však velmi rychle pochopil krásu drezury a pomáhal Petrovi v jeho začátcích v jezdectví. Ze začátku si sice příliš nerozuměli a mnohokrát klopýtli, ale tvrdou prací a vzájemným nasloucháním vytvořili tým. V roce 2013 absolvovali svoji první sezónu v kategorii Z a L. V roce 2015 už začínají sportovat na úrovni S.