Budování

Něco málo z budování

První výkop a započetí prací bylo v březnu. Od té doby se naplno pracuje a do léta jsme vybudovali první část stáje, jízdárnu a mnoho dalších drobností. Díky mnoha přátelům a lidem, kteří mají už budování za sebou, jsem se díky ptaní a čtení snažil dát dohromady nejideálnější stavební prvky. 

 

Za co jsem strašně rád je, že máme jízdárnu přesně dle drezurního obdélníku, a tak můžeme plnohodnotně trénovat. Máme super bílý jemný písek s geotextílií a ne neoprávněně jsme se při budování cítili, jako u moře na pláži.

 

Další skvělou volbou se stala střecha stáje. Poor panely jsou fantastický izolant a i přes šíleně parné léto udrželi maximum pohody ve stáji.

 

S výběhy jsme se fakt zapotili, abychom udrželi v tom velkém parnu vláhu a pravidelně je sekali. Udělali jsme vše pro naše koníky, aby mohli co nejdříve na pastvu. Zvolili jsme formu dvou výběhů pro každého koně, na kterých se střídají. Tím je zajišťujeme stále zelené. V nepřízni počasí používáme vyhrazené výběhy, tzv. bahňáky.

 

Ve stájích jsme se snažili o maximální komfort pro koně. Podestýláme jim Granofytem, což šetří naše ošetřovatele a pro koně je to jedna z nejlepších podestýlek. Pěkně máme širokou uličku, kde v klidu připravujeme koně a veškeré zázemí jsem se snažil udělat logicky pro distribuci krmiva a využít maximum sušících a odkládacích míst apod..